Another good year of hockey has come and gone, thank you to everyone who attended the AGM/Prizegiving of 2018. It was nice to see you all there and a big congratulations goes out to all of the prize winners below:

Keith Thomson Cup (Supreme Player) – Bryce Smith
Gold Medal Cup (Most Valuable Male Player) – Peter Anderson
Idris Orchard Cup (Most Valuable Female Player) – Geneva Overwater

Most Valuable Umpire- Trevor Cray
Most Improved Umpires- Reuben van Leeuwen

Most Valuable Goal Keeper- Scott Sommer
Most Improved Goal Keeper- Sahara Bullen Emmitt

Most Valuable Players:
Premier Men- Bryce Smith and William Zhou
Division 1 Spartans- Scott Sommer
Division 1 Women- Geneva Overwater
Division 2 Vikings- Paul Harrocks
Division 2 Trojans- Duncan Mcleod
Division 2 Amazons- Greer Donovan
Division 3 Apache- Lovepreet Singh
Division 3 Nomads- Ryan Chatfield
Division 3 Athenians- Tessa Wright
Division 3 Mayans- Lauryn Hill

Midweek Alumni – Kent Huxford
Midweek Mongols- George Stilwell
Midweek Wizards- Jeremy Ashdown
Midweek Romans- Sam Chittenden
Midweek Celts- William Steward
Midweek Persians- Tessa Hocking
Midweek Aztecs- Monique Young

Most Improved Players:
Premier Men- Arnie Lowe
Division 1 Spartans- Hamish Duggan
Division 1 Women- Erica Boyd
Division 2 Vikings- Ryley Bradshaw
Division 2 Trojans- Darren Tweedie
Division 2 Amazons- Krissy Epton
Division 3 Apache- Jaskaran Singh
Division 3 Nomads- Toby Gale
Division 3 Athenians- Evelyn Charlesworth
Division 3 Mayans- Ashleigh Templeton

Midweek Alumni – Reuben van Leeuwen
Midweek Mongols- Flynn Adcock
Midweek Wizards- Greg Newbold
Midweek Romans- Tim Tuckey
Midweek Celts- Tim Tuckey
Midweek Persians- Sacha Holt
Midweek Aztecs- Diana France

Most Committed Players:
Premier Men- Peter Anderson
Division 1 Spartans- Ben Fisher
Division 1 Women- Charlotte Edwards
Division 2 Vikings- William Heffernan
Division 2 Trojans- Simon Jarman
Division 2 Amazons- Greer Donovan
Division 3 Apache- Jim Currie
Division 3 Nomads- Edoardo Galli
Division 3 Athenians- Beka Fenton
Division 3 Mayans- Jess McCormick

Midweek Alumni- Jason Bretherton
Midweek Mongols- Tim Hamblin
Midweek Wizards- Trevor Cray

Midweek Romans- Sam Chittenden
Midweek Celts- Nick Ivamy
Midweek Persians- Alice Bond
Midweek Aztecs- Grace Healy

 Fairest Players:

Premier Men- Ben Smith
Division 1 Spartans- Sam Maher and Patrick Langley
Division 1 Women- Issy Whitticase
Division 2 Vikings- Toby Bell
Division 2 Trojans- Harrison Dye
Division 2 Amazons- Emily Young
Division 3 Apache- Daniel John
Division 3 Nomads- Anthony Crowther
Division 3 Athenians- Giselle Weir
Division 3 Mayans- Jess Gale

Midweek Alumni- Andrew Whitehead
Midweek Mongols- Alistair Gordon
Midweek Wizards- Zane Ormsby

Midweek Romans- John Hughes
Midweek Celts- Sam Dunshea
Midweek Persians- Tessa Hocking

Midweek Aztecs- Abigail Plows

The Absolute Liabilities:

Premier Men- Andrew McNaughton
Division 1 Spartans- Hamish Duggan
Division 1 Women- Michelle Durrant
Division 2 Vikings- Kyle Edge
Division 2 Trojans- Zeb Barry

Division 2 Amazons- Kate Robinson

Division 3 Apache- Robi Sharma

Division 3 Nomads- Thomas Pivac
Division 3 Athenians- Grace Middleton
Division 3 Mayans- Courtney Matich

Midweek Alumni- Mike Yorston
Midweek Mongols- Joseph Shuker
Midweek Wizards- Nic Ganly
Midweek Romans- Kevin Liengme
Midweek Celts- Jake Allen

Midweek Persians- Laura Mulligan

Midweek Aztecs- Deana Diamanti

Team Legends:

Premier Men- Andrew McNaughton and Bryce Smith
Division 1 Spartans- Hamish Duggan
Division 1 Women- Rachel Budgett
Division 2 Vikings- Toby Bell and Kyle Edge
Division 2 Trojans- Matt Sparrow

Division 2 Amazons- Holly Quaid

Division 3 Apache- Robi Sharma

Division 3 Nomads- Michael Bradley
Division 3 Athenians- Beka Fenton
Division 3 Mayans- Caitlin Hooft

Midweek Alumni- Martin Single
Midweek Mongols- Taylor Auld and Tony Zhou
Midweek Wizards- Jeremy Ashdown
Midweek Romans- Sam Chittenden
Midweek Celts- Tait Steele

Midweek Persians- Pip Matthews

Midweek Aztecs- Vicki Squires

Best Performing Team of the Year:
Men- Division 3 Apache
Women- Midweek Persians

Most Dedicated Team of the Year:
Men- Division 3 Apache
Women- Division 3 Athenians and Midweek Persians

Most Social Team of the Year:
Men- Division 2 Vikings
Women- Division 2 Amazons

The committee will continue to work hard over the offseason and we hope to see you all back playing for UC Hockey in 2019!

See you then!